Форми для садових доріжок
Знайдено: 1 - 11 серед 11 товарівФорми для садових доріжок
Садова доріжка – елемент, без якого складно обійтися на території заміської ділянки. Саме доріжка дозволяє вийти в сад і город в погану погоду, а також зберегти квіти і інші культури в цілості. Красиві стежини оформити досить нелегко і недешево, адже і плитка, і асфальт мають високу вартість, а також вимагають оренди спецтехніки і залучення фахівців. На особливий дизайн, який гармоніюватиме з основною будівлею, теж доведеться витратитися, тому новоспечені власники часто відкладають роботи по облаштуванню прибудинкової території.
Але створити унікальні стежини в саду можна і без значних фінансових втрат: для цього досить замовити спеціальні форми для садових доріжок, які дозволяють виготовити оригінальне підлогове покриття своїми руками.
Форма для заливки: характеристики і переваги використання
Ще зовсім нещодавно створення надійної і довговічної стежинки в саду було практично неможливе без покупної плитки і машини для укладання асфальту. Звичайно, деякі садівники і городники використовували дерев'яні дошки, залишки цегли і інші будівельні матеріали, але такий спосіб подобається далеко не всім, адже виглядає неестетично і неохайно.
Технології не стоять на місці і сьогодні акуратну і привабливу садову стежину можна зробити за допомогою пластикового шаблону, який коштує недорого і дає можливість створити унікальний дизайн.
Форма для садової доріжки являє собою трафарет, який можна використовувати для заливки розчину прямо на грунт. Таке пристосування дозволяє створити стежину всього за день і характеризується:
- Міцністю. Хоча заготівля виконана з пластика, вона має досить міцні стінки і служитиме власникові довгі роки. Головне – використовувати виріб згідно інструкції. Існують моделі з металу і дерева, але вони важче і менш зручні у використанні;
- Універсальністю. Створити стежинку можна у будь-якому місці на території ділянки. Особливі умови і спеціальні матеріали не потрібні. Головне – бажання.
- Різноманітністю. Приміром, в інтернет-магазині «Доріжки» є декілька товарних пропозицій для швидкої і ефективної заливки стежин. Клієнт може вибрати і округліші, і незграбніші елементи. Також варто заздалегідь визначитися з розмірами майбутньої стежини, адже найбільш популярні вироби мають габарити 60 на 40 см, 60 на 60 см і 80 на 80 см.
Висота у форм стандартна – 6 см. Цього цілком достатньо для того, щоб створити міцне покриття, яке витримає і дощ, і сніг, і сильний вітер. До речі, трафарет підійде не лише для заливки стежин в саду, але і невеликих майданчиків у дворі.
Основні види і моделі
Залежно від стилю і фірми виробника, форма для садових доріжок може мати різний вигляд, тобто створена власноручно стежина виглядатиме абсолютно по-різному. У продажу можна знайти:
- Трафарети, які складаються з багатокутників. Різні за розміром і розташуванням, вони допомагають надати алейці акуратного вигляду, проте імітують не стандартну міську плитку, а стежину в старовинному саду;
- Форми, що складаються з округлих елементів. Такі варіанти рідко вибирають любителі класики, але вони допомагають створити затишок і приємну атмосферу на прибудинковій території. Зазвичай подібні шаблони використовують і власники прибережних пансіонатів: вони добре поєднуються з морським пейзажем;
- Класичні плиточки, які максимально схожі на покупні. Для будинків, створених в традиційному стилі, форми для садових доріжок такого типу підходить найбільше. Чіткі і правильні лінії навіть іноді приймають за стандартні плиточки, придбані на заводі.
Приміром, в Україні користуються популярністю готові набори, в які входить не лише сам трафарет, але і суміші для заливки. В наявності комплекти, яких вистачає для створення майданчиків розміром 10, 20 і 50 квадратних метрів. Що стосується зовнішнього вигляду, то до замовлення доступні трафарети з «промовистими назвами»: «Універсальний камінь», «Старе місто», «Клінкерний камінь».
Вартість трафаретів дуже різна. Так, один виріб для створення садових алейок обійдеться покупцеві в середньому від 150 до 300 грн. Щоб виконати роботи максимально швидко і якісно, фахівці радять використовувати відразу декілька елементів, тому в каталогах часто є присутніми набори з 3-4 штук. За комплекти з форм і сумішей для заливки доведеться заплатити від 1500 до 3000 грн, залежно від того, на яку площу розрахований набір.
Переваги використання: чи варто купувати готові набори?
Викласти вузьку або широку доріжку за допомогою стандартної тротуарної плитки – простіше простого. Проте, багато домовласників прагнуть купити саме форму для самостійного виготовлення стежини, адже вона:
- Досить недорога, особливо якщо порівняти з вартістю традиційної плитки, а також врахувати плату кваліфікованому фахівцеві з її укладання. Також не треба витрачатися на доставку громіздких матеріалів, тому вибір трафарету – вірне рішення для тих, хто бажає заощадити;
- Має унікальний зовнішній вигляд, адже габарити форми під певну ділянку підібрати досить просто. Стежина буде саме тих розмірів, які вибрав покупець, а якщо потрібний нестандартний розмір, то трафарет можна виготовити під замовлення;
- Забезпечує привабливе оформлення, адже можна не лише додати стежині яскравості, але і використати додаткові декоративні елементи – гальку, граніт, газонну траву.
- Не вимагає спеціальних навичок для роботи. Працювати з формою – легко і просто, до того ж створюється доріжка досить великими елементами. Із стандартною плиткою працювати складніше.
Враховуючи середню ціну на вироби і кількість будівельних матеріалів, загальні витрати на 1 м2 алейки складають близько 50-60 грн. Це прекрасна можливість прикрасити свою ділянку і створити дорогу, яка прослужить вам довгі роки.
Основні етапи створення
Працювати з формами для садових доріжок гранично просто, навіть якщо це ваш перший досвід створення унікального дизайнерського об'єкту. Для оформлення двору або саду необхідно:
- Підготувати грунт – добре затрамбувати його і насипати шар піску;
- Покласти шар щебеню від 5 до 7 см, а потім добре ущільнити його;
- Змішати розчин з цементу з піском. Компоненти треба купити заздалегідь або використати суміші з набору, якщо купувався спеціальний комплект;
- Додати пластифікатор і барвник для бетону;
- Залити розчин в приготовану форму і почекати 20 хвилин, поки розчин схопиться. Потім прибрати трафарет і приступити до ділянки №2.
Важливо пам'ятати, що консистенція розчину має бути максимально схожою на сметану. За бажанням, можна надати плиточкам шорсткість або прикрасити їх мушлями. Між елементами часто висаджують газонну траву.
Мінімальна ціна товару: 145 грн
Максимальна ціна товару: 2214 грн
Кількість товарів в категорії: 11