Гідрофобізатори для бетону
Знайдено: 1 - 1 серед 1 товарБетон – основа сучасного будівництва, нерідко його називають «штучним каменем». На жаль, цей надійний і міцний матеріал дуже схильний до згубного впливу атмосферної вологи. Для його захисту використовують особливі речовини – гідрофобізатори.
Що таке гідрофобна добавка?
Гідрофобізатор для бетону – це спеціальне з'єднання, яке захищає цей матеріал від вологи. Його наносять на поверхню бетону, після чого на ній утворюється не пропускаюча вологу плівка, або ж додають в матеріал на стадії замісу. В цьому випадку захист виходить надійнішим і довговічнішим.
Якщо говорити про хімічну природу гідрофобізаторів, то звичайно це склади на акриловій або кремнійорганічній основі. Якісний склад гідрофобізатора і правильна обробка бетону забезпечить конструкції декілька десятиліть захисту від вологи.
Як вода шкодить бетону
Вода – головний ворог будь-якого бетону. Проникаючи в його мікроскопічні пори, вона поступово руйнує матеріал. Швидкість деградації незахищених бетонів досягає 2 см в рік.
Конструкції, насичені вологою, втрачають свої міцнісні і теплоізолюючі властивості. На них з'являються мох і лишайники.
Крім того, при мінусових температурах вода у бетоні замерзає і розширюється, що призводить до утворення тріщин, а потім і до руйнування матеріалу. Після висихання на нім утворюються пліснява і висоли.
Намочити бетон можуть не лише атмосферні опади. Маючи пористу структуру, він активно всмоктує вологу з повітря і грунту. Вода здатна підніматися на висоту до двох метрів.
Переваги використання
Застосування гідрофобізаторів допоможе уникнути всіх перерахованих жахів. Ці речовини абсолютно безпечні для людини і довкілля, вони довговічні і мають високий рівень адгезії. Застосування гідрофобізаторів дозволяє:
- Зменшити кількість вологи, яку вбирає бетон, понизити його здатність намокати.
- Блокувати підсос води з грунту і повітря.
- Підвищити загальну стійкість конструкцій до дії несприятливих умов середовища, до хімічної і біологічної корозії.
- Підняти коефіцієнт морозостійкості.
- Перешкоджати появі на поверхні висолів і темного нальоту.
- Заощадити на грунтовках і лакофарбних покриттях.
Крім того, використання гідрофобізаторів надзвичайно ускладнить нанесення граффіті, які здатні знівечити будь-який фасад.
Способи застосування гідрофобізаторів
Гідрофобізатори можуть наноситися на поверхню матеріалу або додаватися безпосередньо у бетон. У першому випадку їх ще називають просоченнями.
Поверхневий
Поверхневе використання гідрофобізаторів підходить для обробки вже готових конструкцій, фасадів будівель, балконів, мостів, тунелів, обгороджувань. Вони застосовуються у вигляді водних розчинів, в яких частина діючої речовини дорівнює 15-20%.
При зовнішній обробці гідрофобізатори проникають у бетон на 3-15 мм, надійно закриваючи всі пори і мікротріщини. Важливо, що утворена плівка не порушує природний газообмін, дозволяючи матеріалу «дихати». Більшість сучасних гідрофобізаторів мають у своєму складі добавки, що пригнічують зростання бактерій і грибків.
Перед обробкою поверхню треба ретельно очистити від нальоту, пилу, інших забруднень і висушити. Найчастіше необхідний розчин готується прямо на будівельному майданчику, його наносять валиком, пензлем або розпилювачем. Час висихання – приблизно 24 години. Потім поверхню можна фарбувати.
Просочення різних складів мають певний термін придатності, після закінчення якого склад необхідно оновлювати.
Цей метод цілком підходить не лише для будівельників-професіоналів, але і для звичайних громадян.
Об'ємний
Додавання гідрофобізаторів безпосередньо в бетон забезпечує захист всього об'єму матеріалу. Найчастіше це відбувається на будівництвах або на заводах по виробництву конструкцій. Об'ємний метод гідрофобізації також застосовується при виготовленні залізобетону і газобетону.
Гідрофобний бетон часто використовується при будівництві підвалів, фундаментів або будь-яких інших конструкцій, які будуть знаходиться в умовах високої вологості.
Об'ємна гідрофобізація може здійснюватися двома способами. Найчастіше потрібні присадки вносять в бетон ще на етапі замісу. При затвердінні вони рівномірно розподіляються за всім обсягом матеріалу. В цьому випадку добавки не лише захищають бетон від вологи, але і роблять його пластичнішим.
При ін'єкційному способі гідрофобні присадки вводяться в невеликі отвори, які свердляться в конструкції. Цей спосіб набагато дорожчий, його зазвичай застосовують для зміцнення вже готових споруд.
Комбінований
При комбінованому методі гідрофобізації бетон насичується присадками, а після висихання проводиться додаткова обробка його поверхні. Цей спосіб забезпечує максимальний захист матеріалу, але його ціна висока. До нього прибігають тільки в крайніх випадках.
Де купувати гідрофобні добавки?
Використання гідрофобних речовин – найпростіший і дешевший спосіб уберегти бетон від вологи. Вони здатні на багато років продовжити життя бетонних конструкцій і полегшити роботу будівельників.
Сьогодні в Україні подібні суміші можна купити у будь-якому будівельному супермаркеті або замовити в каталозі інтернет-магазину. У продажу знаходиться більше сотні різних видів гідрофобних добавок, відповідних для різних цілей і способів використання.
Розібратися в цьому непросто. При купівлі гідрофобної суміші не варто сподіватися тільки на відгуки в інтернеті, а краще звернутися до професіоналів. Компанія Dorozhki.com.ua багато років займається різними просоченнями і добавками для бетону, серед яких є і гідрофобізатори.
Ми пропонуємо своїм клієнтам продукцію кращих вітчизняних і світових виробників за прийнятними цінами. Наші співробітники не лише порадять найбільш відповідний для його умов склад, але і дадуть рекомендації по використанню засобу.
Статті та тест-драйви
Форма “Садовая дорожка” – инструкция по заливке дорожек и площадок
Подробная инструкция по заливке садовых дорожек при помощи пластиковых форм