Грунтовки

Знайдено: 1 - 11 серед 11 товарів

Статті та тест-драйви

Грунтовка (грунт) – спеціальна рідка суміш, використовувана у будівництві і при проведенні оздоблювальних робіт. З її допомогою поверхню готують до нанесення оздоблювальних матеріалів, кожен з яких може бути і проміжним, і фінішним.

Грунтовку використовують при обробці стін і підлог, стель і фасадів. Вона застосовується і для внутрішніх, і для зовнішніх робіт. Ця продукція може бути заповнюючою і адгезійною, універсальною і глибокого проникнення. В інтернет-магазині Dorozhki.com.ua за низькою ціною можна купити різні види грунтовки в Києві з доставкою по Україні.

Навіщо потрібна грунтовка?

Головне завдання грунтовки – забезпечення хорошої адгезії двох шарів. З її допомогою здійснюється обробка поверхні для регулювання всмоктуючої здатності основи. Якщо поверхня занадто гладка або погано вбирає, на ній завдяки нанесенню грунту створюється липка плівка. Коли у поверхні висока вбираність, грунтовка дозволяє понизити цей якісний показник. При цьому грунтові склади ще і вирішують супутні завдання по боротьбі з підвищеною вологістю, надаючи основі гідроізоляційні властивості.

Принцип дії грунтовок заснований на зв'язуванні знаходячих на поверхні частинок. Глибина проникнення таких складів зазвичай не перевищує 5-7 мм. У деяких з грунтів є ще і антибактеріальні властивості. Також ця продукція може містити у складі добавки для протидії плісняви або проти грибків.

Завдяки застосуванню грунтовки можна поєднувати матеріали різних типів. Наприклад, підготувати для з'єднання конструкції на гіпсовій і цементній основі. Це актуально при необхідності покрити бетонну стіну гіпсовою штукатуркою.

Грунтовкою глибокого проникнення користуються в наступних випадках:

 • для обробки крейдяних поверхонь;
 • при роботі з гіпсовою штукатуркою;
 • при проведенні оздоблювальних робіт з поверхнею з азбесту;
 • при обробці силікатних блоків.

В усіх тих випадках, коли поверхня залишає слід при дотику до неї, необхідно використовувати відповідну грунтовку, щоб потім наносити фарбу або клеїти шпалери.

Види грунтовок

Ми вже відмітили існування грунтовки глибокого проникнення, але у такої продукції є і інші види. Грунтувальні засоби відрізняються своїм складом, містячи смолу, олії, лаки і інші речовини. Деякі з них використовуються виключно для дерев'яних або металевих поверхонь, інші відрізняються універсальністю в застосуванні. Грунти відрізняються по мірі в'язкості, щільності, кольору і часу висихання.

Вибір тієї або іншої грунтовки залежить від типу основи, а також від того, який ефект ви хочете досягти. Всього ж можна виділити чотири різні види грунтів:

 1. Заповнюючі склади, призводячі до зниження гігроскопічності оброблюваної поверхні. Такі грунтовки зменшують всмоктуючу здатність матеріалу і наносяться тільки на поверхні, у яких така здатність спочатку висока. З їх допомогою вирівнюють дрібні дефекти і заповнюють шви в керамічній плитці, паркеті і дощатих підлогах перед тим, як виконувати шпатлювання. Завдяки нанесенню такого грунту на поверхню забезпечується рівніше укладання фарби і зменшення її витрати. Заповнююча грунтовка забезпечує достатню кількість вологи для надання необхідної міцності наносячому штукатурному складу. Вона подовжує термін дії клею перед укладанням плитки або наклеюванням шпалер.
 2. Адгезійні склади, наносячі на основи із слабкою всмоктуючою здатністю для поліпшення адгезії. Коли такий грунт висихає, на поверхні залишається липка плівка, спрощуюча завдання по нанесенню штукатурки або іншого матеріалу.
 3. Грунтовка глибокого проникнення (пенетруюча), використовувана у випадку з «запорошеними» основами. Якщо поверхня залишає на руках запорошений слід, застосовується саме такий склад.
 4. Зміцнюючі грунти, які використовують при необхідності зв'язати рихлі основи. По суті, це суміш грунтовки глибокого проникнення, але в ній міститься більше клейового компонента. Такі склади актуальні при реставрації або відновленні обробки, а також у разі проведення ремонту в старому житлі.

У продажі також зустрічаються універсальні грунтовки. Вони містять найменшу кількість активних компонентів і використовуються в ситуаціях, коли в застосуванні грунтовки немає гострої необхідності. Наприклад, під нанесення фарби або під шпалери.

Існує розділення грунтовок на види по складу. У продажі зустрічаються грунти:

 • алкідні;
 • фосфатні;
 • мінеральні;
 • акрилові;
 • кварцеві і інші.

Найбільше поширення отримала акрилова продукція, займаюча біля 80% всього ринку грунтовок.

Є розділення такої продукції для внутрішнього або зовнішнього використання.

Правила нанесення і витрата

При нанесенні грунтовки важливо забезпечити сухість і чистоту основи. Тобто поверхня повинна мати мінімальну вологість (до 5%), не містити плями бруду і олії, бути без відшаровуючих матеріалів. Важливо наносити грунт на теплу основу з температурою не нижче 10-15°C. У випадку з морозостійким грунтом температура поверхні може бути не нижча +3°C.

Нанесення грунтовки здійснюється за допомогою кисті або валика. Також допустиме використання фарбопульту і пульверизатора. Якщо фінішні оздоблювальні матеріали будуть світлими, краще використовувати білу або прозору грунтовку.

На витрату грунтовки в першу чергу впливають якісні характеристики оброблюваного матеріалу. Також вона залежить від температури і вологості повітря в приміщенні. Зазвичай витратні норми вказуються безпосередньо на упаковці цієї продукції. Для основ різного типу витрата може складати в середньому від 0,08 до 0,15 кілограм на квадратний метр.

Чому вигідно купити грунтовку на Dorozhki.com.ua?

Ви можете замовити грунтовку недорого в Києві з доставкою по всій Україні в інтернет-магазині Dorozhki.com.ua. Ми пропонуємо продукцію високої якості за доступними цінами, про яку можна зустріти безліч позитивних відгуків. У нас великий вибір просочень для бетону, грунтових складів, глибокого проникнення, універсальних і інших. Консультант магазину підбере для вас найбільш оптимальний варіант грунту, виходячи з типу оброблюваної поверхні, необхідного ефекту і інших критеріїв.

Часті запитання про Грунтовки